Florentinë Hoti, artiste e re që po pret momentin e saj

Artistja e re, Florentinë Hoti përformoi live sonte në studion e Radio Dukagjinit.

Emisioni “Super Trend” me Drilonën dhe Mirdonin çdo të martë sjell në studion e Radio Dukagjinit artistë të rinj e të talentuar, të cilët përformojnë live.

Këtë javë e ftuar ishte artistja nga Malisheva, Florentinë Hoti, e cila përformoi disa këngë shqipe.

Hoti gjatë intervistës deklaroi se muzikën e ka pasion, por e pranoi se kohëve të fundit e ka lënë pak pas dore, duke u fokusuar në disa sfera tjera.

Artistja deklaroi se muzika e vjetër i pëlqen më shumë se këngët e reja që promovohen tani. Një pëlqim të shtuar ka ndaj Sinan Vllasaliut, për të cilin thotë se i pëlqejnë të gjitha këngët e tij, dhe gjithashtu i këndon.

Ajo bëri të ditur se momentalisht po studion në Fakultetin Ekonomik në Universitetin e Prishtinës, si dhe ka filluar karrierën në një institucion financiar bankar.

Megjithatë, Hoti thekson se muzikën e ka pasion dhe se nga ajo nuk do të heqë dorë asnjëherë, mirëpo sipas saj gjithçka e ka kohën e vet, andaj po pret rastin e duhur për të bërë “boom”.

 

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika