Florian Marku në ring me Chris Jenkins

Florian Marku, boksieri shqiptar, do të përballet sot me boksierin britanik Chris Jenkins. Përballja mes tyre do të jetë në “Utilita Arena” në Newcastle, Angli në orën 22:30.

Ndeshja mes boksierëve do të jetë për titullin ndërkombëtar IBF, të cilin e fitoi Florian Marku më 25 shtatot 2021, kur mundi Maxim Prodan-in në “Tottenham Hotspur” të Londrës. Titullin ndërkombëtar IBF, Marku e fitoi pas dhjetë raundesh të zhvilluara.

Boksierët, Florian Marku dhe Chris Jenkins u përplasën gjatë peshimit të tyre ditën e premte, kur Chris Jenkins bëri një gjest tallës kundër Florian Markut, përplasje që mbaroi me këtë të fundit që u kap për fyti.

Florian Marku

Në një reagim në rrjetin e tij social Instagram, Florian Marku shkroi: “Puthjet janë për zonjat, jo për mua. Nesër do ta shihni.”

Për të qetësuar situatën ishte e nevojshme ndërhyrja e sigurimit.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika