Formacionet e mundshme për lojën Barcelonë-Inter

Të martën e 4 tetorit do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Interit në stadiumin “Giuseppe Meazza”, ndeshje kjo në të cilën do të ketë mungesë lojtarësh por që të dyja ekipeve iu nevojiten pikët e ngjashme

Në stadiumin “Giuseppe Meazza” sonte do të zhvillohet sfida më interesante dhe më e rëndësishme për e Grupit C ndërmjet Interit dhe Barcelonës.

Të dy skuadrat kanë nevojë për tre pikë të plota në mënyrë që të bëjnë një hap të rëndësishme drejt sigurimit të kalimit në fazën tjetër duke e ditur se vendi i parë sipas të gjitha gjasave do t’i takojë Bayernit.

Në prag të kësaj sfide, të dyja skuadrat kanë disa mungesa të rëndësishme, andaj pritet të ketë edhe ndryshime në formacion.

Në radhët e ekipit italian mungojnë Brozovic, Lukaku dhe Cardoz, ndërsa në dyshim serioz është edhe sulmuesi argjentinas Lautaro Martinez.

Në vend të kroatit Brozovic, trajneri Simone Inzaghi ka lënë të kuptohet se mund të startojë mesfushori shqiptar Kristjan Asllani.

Te Barcelona mungojnë pesë lojtarë, Araujo, Bellerin, Kounde, Depay dhe De Jong.

Këto janë formacionet e mundshme:

Inter: (3-5-2): Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Asllani, Calhanoglu, Dimarco; Martinez, Dzeko

Barcelona: (4-3-3): ter Stegen; Roberto, Garcia, Christensen, Balde; Gavi, Busquets, Pedri; Raphinha, Lewandowski, Dembele.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika