Formacionet zyrtare për ndeshjen Gjeorgji – Çeki

Gjeorgjia dhe Çekia kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e cila nisë nga ora 15:00 në Hamburg.

Do të jetë një ndeshje shumë interesante, pasi dy skuadrat në ndeshjet e para kanë pësuar humbje.

Khvicha Kvaratskhelia dhe Georges Mikautadze i prin sulmit gjeorgjian.

Te Çekia nga minuta e parë starton Adam Hlozek.

Në formacion është edhe Patrick Schick e kapiteni Soucek.

Formacionet zyrtare:

Gjeorgjia: Mamardashvili; Kverkvelia, Kashia, Dvali; Kakabadze, Kochorashvili, Tsitaishvilli, Mekbavishvili; Kvaratskhelia, Mikautadze, Davitshilli,

Republika Çeke:  Stanek, Holes, Hranac, Coufal, Krejci, Soucek,. Jurasek, Provod, Cerny, Schick, Hlozek.

 

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika