Formacionet zyrtare: Shqipëri – Ishujt Faroe, Daku nga minuta e parë

Kombëtarja e Shqipërisë synon ta mbyllë me fitore ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, ndaj Ishujve Faroe

Kombëtarja e Shqipërisë synon ta mbyllë me fitore ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, ndaj Ishujve Faroe.

Skuadra e drejtuar nga Sylvinho tashmë e ka siguruar vendin në Gjermani, por ka nevojë për një pikë që të avancojë si lider, gjithnjë nëse Moldavia s’e eliminon Republikën Çeke.

Përzgjedhësi Sylvinho, ashtu siç njoftoi para ndeshjes, ka bërë disa ndryshime, me Thomas Strakoshan që e nisi nga minuta e parë, derisa edhe Mirlind Daku e zëvendëson Sokol Cikalleshin.

Formacionet zyrtare:

Shqipëri (4-3-3): Strakosha; Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj; Bajrami, Asllani, Bare; Uzuni, Daku, Asani.

Ishujt Faroe (4-1-4-1): Lamhauge; Danielsen, Faero, Edmundsson, Davidsen; Vatnhamar; Bjartalio, Joensen, Andeasen, Hendriksson; Edmunddson.

Ndeshja do të zhvillohet në “Air Albania” me fillim nga ora 20:45.

Shija e redaktorit

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

Të fundit nga rubrika