Formacioni më i mirë i sezonit 2021-2022

Skuadra, e cila rreshtohet në një formacion 4-3-3, pasi është më i përdorshmi nga skuadrat që marrin pjesë në pesë ligat kryesore evropiane, përmban shumë lojtarë nga Real Madrid dhe Liverpool 

Formacioni me i mirë i sezonit 2021-2022, nga Marca.

Real Madird dhe Liverpool, janë dy skuadrat që luftuan në finalen e Ligës së Kampionëve, dhe se nuk është çudi që shtatë nga 11 lojtarët vijnë nga të dy klubet për formacionin më të mirë të sezonit 2021-2022, formacion i zgjedhur nga Marca.

XI më i mirë është: Courtois; Alexander-Arnold, Van Dijk, Alaba, Cancelo, Rodri, De Bruyne, Modric, Salah, Vinicius dhe Benzema.

Në gol, nuk ka asnjë befasi që Courtois do të jetë në formacionin e vitit.

Në mbrojtje, janë dy lojtarë të Liverpool, Alexander-Arnold dhe Van Dijk, një nga Real Madrid, Alaba dhe një nga Manchester City, Cancelo.

Në mesfushë, Luka Modric, së bashku me dy lojtarët e Pep Guardiolës, Rodri dhe De Bruyne.

Në krye, nuk ka asnjë dyshim për përfshirjen e Benzema dhe Vinicius , me Salah që përmbyll treshen e sulmit.

Marca gjithashtu ka bërë renditjen e 100 lojtarëve më të mirë të sezonit që lamë pas.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Serbia gjobitet nga FIFA për Kosovën

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike të  bëra në kuadër të Kupës së Botës që po...

Të fundit nga rubrika