Foshnja dymuajshe dërgohet pa shenja jete në ambulancën e Studençanit, policia nis hetimet

Policia e Kosovës ka njoftuar se një foshnje dymuajshe pa shenja jete është dërguar në ambulancën në fshatin Studençan të Suharekës, të enjten pasdite.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

Menjëherë pas kësaj, Policia ka hapur rastin si “vdekje e dyshimtë” dhe ka nisur hetimet.

Bytyqi ka bërë të ditur se trupi i pajetë i foshnjës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) në Prishtinë.

“Pas mbledhjes së provave dhe dëshmive nga vendi i ngjarjes, me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për ekzaminim”, ka thënë Bytyqi.

Familjarët e foshnjës e kanë njoftuar policinë se ajo ka pasur probleme shëndetësore dhe ka qenë e shtrirë në QKUK.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika