Franck Kessie, futbollisti më i ri i Barcelonës

Gjatë ditës së hënë të 4 korrikut ka ardhur zyrtarizimi se mesfushori, Franck Kessie tanimë është futbollisti më i ri i ekipit të Barcelonës

Franck Kessie

Franck Kessie është zyrtarizuar sot si futbollisti më i ri i skuadrës së Barcelonës.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë që shumë kohë dihej që do të ishte pjesë e blaugranëve për sezonin 2022/23, por zyrtarizimi ka ardhur vetëm gjatë mëngjësit të ditës së sotme.

Ish-futbollisti i Milan, ka nënshkruar me klubin spanjoll kontratë katër vjeçare dhe do të jetë në “Camp Nou” kontraktualisht të paktën deri në vitin 2026-të.

Kessie ka ardhur në Camp Nou si futbollist i lirë, pasi i kishte skaduar kontrata me kampionët e Italisë.

Në San Siro, 26-vjeçari kaloi plot pesë vite, ku arriti të ishte një ndër pikat kyçe në rikthimin e skuadrës në majën më të lartë të futbollit Italian.

Te Barcelona, Kessie pritet të ketë pozitë titullari dhe të jetë një ndër më të rëndësishmit për trajnerin Xavi.

Duke qenë se në Spanjë klauzola e largimit është e detyrueshme, çmimin për të thyer kontratën me Kessie-n, katalunasit e kanë vënë në plot 500 milionë euro.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika