Frymëzimi i veshjeve nga filmi “Barbie”

Ekziston një botë “Barbie” edhe nëse nuk jeni një vajzë barbie, mund të dëshironi ta konsideroni atë muzën e fundit të blerjeve të kësaj vere

Margot Robbie, nga filmi i ardhshëm "Barbie"

E patrembur kur bëhet fjalë për modën dhe gjithmonë e veshur për detyrën në dorë, garderoba e gjithanshme e Barbie mund të frymëzojë çfarëdo plani që keni për sezonin.

Keni nevojë për diçka për udhëtimin tuaj në hapësirën e jashtme? Barbie ka një veshje (përkatësisht, një fustan metalik Proenza Schouler) që është jashtë kësaj bote.

Jeni duke nisur për në zyrë? Bëhuni si Barbie në kompletin e kostumit të fundeve të Saint Laurent me vija të theksuara me supe.

Po kaloni një ditë në plazh? Pamja për në deti nga Barbie është një mësim për fashion tërheqës. Ne krye? Një top Marni me pika. Në pjesën e poshtme, pantallonat me bikini me vija të Norma Kamalit.

Nëse vera e kaluar ishte e gjitha për Pierpaolo Pink, kjo ka të bëjë me rozën Barbie—dhe për të marrë rregullimin tuaj të Valentino, shikoni fustanin me pika të shtëpisë italiane për frymëzim.

Të gjitha pamjet e mëposhtme nga “Vogue” janë të përshtatshme për t’u argëtuar në diell – ose për një udhëtim në kinema për të kapur filmin e shumëpritur të Greta Gerwig për  Barbie.

Fustani i Carolina Herrera. Këpucë Paris Texas. Fotografuar nga Ethan James Green, Vogue , verë 2023.

Më poshtë, ylli i filmit, Margot Robbie, modelon disa nga pjesët më të kërkuara të modës, fotografuar nga Ethan James Green për “Vogue”.

Lërini këto imazhe dhe veshje të frymëzuara nga Barbie të informojnë listën tuaj të blerjeve verore.

Në fund të fundit, “Life in plastic it’s fantastic”.

Notoni si Barbie

Syze dielli nga Bonnie Clyde. Fotografuar nga Ethan James Green, Vogue , verë 2023.

Argëtimi në diell kërkon një palë rroba banje retro—një që imiton një pjesë ikonike me vija të Barbie.

Ndryshoni gjërat me një spërkatje pikash. Nuancat e bardha i shtojnë pamjes klasike. Vetëm mos harroni SPF!

Barbie e zyrës

Xhaketë, top, fund, rrip, këpucë dhe geta, të gjitha Saint Laurent nga Anthony Vaccarello. Fotografuar nga Ethan James Green, Vogue , verë 2023.

Të kujdesesh për biznesin është edhe më e lehtë kur ke veshur Saint Laurent – thotë Barbie.

 

Barbie e viteve 1980

Veshje, doreza dhe këpucë Valentino Haute Couture. Gjerdan Alessandra Rich. Fotografuar nga Ethan James Green, Vogue , verë 2023.

Barbie e veshur

Mos e quani atë një minimaliste, por ndonjëherë Barbie i pëlqen të tallet.

Moda ka të bëjë me argëtimin dhe të provosh gjëra të reja! Një pamje bezhë mund të jetë ende e përshtatshme me një palë mushka prej sateni.

Night Out Barbie

Fustan Versace. Në këtë histori: flokët, Shay Ashual; grim, Pati Dubroff duke përdorur Chanel. Fotografuar nga Ethan James Green, Vogue , verë 2023.

Dielli ka perënduar dhe Barbie po del! E fuqizuar dhe e gatshme për të lyer qytetin me ngjyrë rozë, ajo po tregon lëkurën në një set me dy pjesë të Versace.

Traileri i Margot Robbie për “Barbie” pothuajse shpërtheu internetin kur traileri i dytë u publikua para disa ditësh. Por, filmi ekskluzivisht do të publikohet më 21 korrik.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika