FSHF-ja e padit në Prishtinë ish-futbollistin Shefki Kuqi

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërmarrë hapat ligjor duke paditur për shpifje ish-futbollistin, Shefki Kuqi.

FSHF-ja e ka dorëzuar padi për shpifje ndaj Kuqit në Gjykatën Themelore në Prishtinë ndërsa kjo e fundit e ka pranuar, duke regjistruar me numër C.nr. 119/22.

Shefki Kuqi është paditur për shkak të një deklarate, ku kishte deklaruar se në fund të viteve 90-të FSHF-ja i kishte kërkuar para për ta pajisur me pasaportë shqiptare dhe për ta përfaqësuar Kombëtaren e Shqipërisë.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika