FSK në mbështetje të qytetarëve në zonat e vërshuara

FSK ka vazhduar mbështetjen për qytetarët në zonat që janë prekur nga vërshimet si Mitrovica e Skenderaj. Në shenjë ndihme, FSK po shpërndan pajisje higjienike dhe ushqimore te familjet e prekura

Ilustrim

Forcat e Sigurisë së Kosovës (FSK), edhe të dielën e 22 janarit, kanë vazhduar mbështetjen e tyre për qytetarët që pësuan dëme nga vërshimet e fundit.

“Forca e Sigurisë së Kosovës, edhe sot është në zonat ku ndodhën përmbytjet, për t’u dalë nē ndihmē qytetarëve të prekur, të cilët janë zhvendosur nga shtëpitë e tyre”, shkruhet në postimin e FSK-së në Facebook.

Ndër të tjera, bëhet e ditur se janë grumbulluar pajisje higjienike e ushqimore, të cilat po shpërndahen nga FSK në komunat më të prekura si Mitrovica e Skenderaj.

Një gjë e tillë, sipas tyre, po bëhet në mënyrë që të lehtësohet sadopak jeta e vështirësuar që u shkaktua nga përmbytjet.

FSK ka theksuar se është në gatishmëri për t’i ndihmuar qytetarët me kapacitetet e saj njerëzore e teknike.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

Të fundit nga rubrika