Gana ngushton epërsinë ndaj Portugalisë, ndeshja bëhet dramatike në minutat e fundit

Kombëtarja e Ganës, ka arritur ta ngushtoj rezultatin në 3:2. Në minutën e fundit, ka shënuar O. Bukari, duke e bërë edhe më dramatike ndeshjen e cila po zhvillohet në Katar.

Në avantazh fillimisht doli Portugalia me golin e Ronaldos, për t’u barazuar më pas nga ganezët në minutën e 73-të.

Nuk vonoi shumë pastaj shënoi portugezi J. Felix dhe bashkëlojtari i tij Leao për ta dërguar rezultatin në 3:1.

Kurse për tre dy sic e thamë u përkujdes ganezi O.Bukari.

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika