Ganimete Musliu: Mazhoranca e padiciplinuar

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, ka thënë se mos kalimi i ligjeve në Kuvendin e Kosovës është faj i shumicës parlamentare.

Një mazhorancë e cila për një vit rresht në çdo paraqitje të tyre në parlament apo në televizion, konferenca shtypi apo kudo tjetër, çdoherë na kanë mbajtë nër hunë 14 shkurtin dhe 50% referendumit siç thonë ata, ka deklaruar Musliu në emisionin “Ditari” në Tëvë1.

“Mos të rrijnë t’i kalojnë ligjet me shumicë parlamentare, kjo nuk don koment, dhe faji këtu është direkt i mazjhorancës. S’ka të bëjë opozita sepse në fund të ditës qytetari ia ka dhënë atyre mandatin, për të qeverisur dhe jo për të qëndruar në kafiteri, në kohën kur mbahen seancat”, ka thënë Musliu.

Deputetja e PDK-së, tutje ka deklaruar se është idhtare që të disiplinoihet mazhoranca. Ajo në seancat e mëhershme, i ka sygjeruar deputetëve të mazhorancës të reflektojnë për përgjegjësitë që kanë marrë. Sipas saj, joserioziteti i mazhorancës është në dëmtim të vendit.

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika