Ganimete Musliu: Mazhoranca e padiciplinuar

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, ka thënë se mos kalimi i ligjeve në Kuvendin e Kosovës është faj i shumicës parlamentare.

Një mazhorancë e cila për një vit rresht në çdo paraqitje të tyre në parlament apo në televizion, konferenca shtypi apo kudo tjetër, çdoherë na kanë mbajtë nër hunë 14 shkurtin dhe 50% referendumit siç thonë ata, ka deklaruar Musliu në emisionin “Ditari” në Tëvë1.

“Mos të rrijnë t’i kalojnë ligjet me shumicë parlamentare, kjo nuk don koment, dhe faji këtu është direkt i mazjhorancës. S’ka të bëjë opozita sepse në fund të ditës qytetari ia ka dhënë atyre mandatin, për të qeverisur dhe jo për të qëndruar në kafiteri, në kohën kur mbahen seancat”, ka thënë Musliu.

Deputetja e PDK-së, tutje ka deklaruar se është idhtare që të disiplinoihet mazhoranca. Ajo në seancat e mëhershme, i ka sygjeruar deputetëve të mazhorancës të reflektojnë për përgjegjësitë që kanë marrë. Sipas saj, joserioziteti i mazhorancës është në dëmtim të vendit.

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika