Gareth Southgate: Loja kundër Gjermanisë test për lojtarët

Trajneri i kombëtares angleze Gareth Southgate ka përshkruar takimin e Ligës së Kombeve kundër Gjermanisë si një “ test brilant për të parë gjendjen e ekipit dhe lojëtarve" para fillimit të Kupës së Botës

Gareth Southgate

Ndeshja ndërmjet Anglisë dhe Gjermanisë e cila do të luhet të martën nga ora 20:45 do të jetë një sfide e ashpër për skuadrën e Southgate. Pasi Anglia vjen nga një humbje shokuese nga Hungaria në ndeshjen e parë të Grupit C.

Anglia do të inkurajohet nga takimi i fundit me Gjermaninë, kur fitoi 2:0 në Wembley, për të siguruar vendin e tyre në çerekfinalet e Euro 2020 verën e kaluar.

Por tash që Hansi Flick ka zëvendësuar Joachim Low, dhe Gjermania është e pamposhtur që një vit, a mund Anglia përsëri ta mposhtë? Dhe a do ta shfrytëzojnë këtë mundësi lojtarët e Southgate për t’i bërë përshtypje teksa ai mendon për përzgjedhjen e lojtarëve për Kupën e Botës.

ilustrim

Southgate ka thënë se tashmë ka një “ide mjaft të mirë” për skuadrën e tij, por ka ende vende në skuadrën e tij për Kupën e Botës, raporton SkySport.

Më vetëm pesë ndeshje të mbetura nga tani deri në nëntor, Southgate po përdor ndeshjet në Ligën e Kombeve për të eksperimentuar me personelin, “nuk kemi miqësore për ta provuar, kështu që duhet ta bëjmë në këto lloj ndeshjesh,” tha ai të shtunën.

 

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

Detaje të reja nga vetëvrasja e Sokol Halilit

Burime të RTV Dukagjinit, kanë mësuar se Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij, e ka vrarë veten në shtëpinë e...

LAJMI I FUNDIT: Vetëvritet i dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares

Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas shtatzënë, e ka vrarë veten. Kështu ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal...

Nga 30 ditë paraburgim për tri infermieret e përfshira në...

Gjykata Themelore në Pejë, ua ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh tri infermiereve, të cilat dyshohen se kanë keqtrajtuar fizikisht një grua...

Të fundit nga rubrika