Gashi: Albin Kurtit i ka mbetur vetëm emri e mbiemri pa i ndryshuar se të gjitha qëndrimet i ka ndryshuar

Sipas ish-zëvendëskryeministrit të Kosovës, Dardan Gashi, kryeministri Albin Kurti, i ka ndryshuar të gjitha qëndrimet e tij, por i ka mbetur vetëm emri dhe mbiemri pa e ndryshuar

Ish-zëvendëskryeministri, Dradan Gashi, ka folur për kryeministrin Albin Kurti, ku ka thënë se kryeministri i ka pranuar të gjitha ato që i kishte kundërshtuar në të kalurën siç janë, shtetësia e Kosovës.

Madje, sipas Gashit, Kurti që të gjitha të arriturat nga qeveritë e kaluara i kishte kundërshtuar, përfshi marrveshjen e fundit.

“Albin Kurtit, i ka mbetur vetëm emri e mbiemri pa i ndryshuar se të gjitha qëndrimet i ka ndryshuar”.

Sipas Gashit, as kjo nuk do të jetë e pamundur sepse ai dyshon se “Kurti do të ndryshojë edhe emrin”.

Tutje, ai ka thënë se qëllimet e Kurti kanë qenë që kur të vijë në pushtet që ta themelonte “Republikën e 3-të”, e cila do të dallonte nga “Republika e Hajdutëve dhe krimineleve”.

Albin Kurti, pas ardhjes në pushtet e ka trashëguar “atë që ne hajdutë e kemi lënë, ndërsa ai e ka bërë ‘copy-paste’, atë që e ka gjetur me ‘xhipat'(veturat), me marrëveshjet me Serbinë, me ministri e me krejt, dhe asgjë nuk ka ndryshuar, vetëm e ka vazhduar, sepse kur është Albin Kurti në pyetje çdo gjë pastrohet e bëhet e pastërt”, ka thënë ai në Debat Plus në RTV Dukagjini.

Sipas Gashit, Kurti është shenjtorë sepse ai duke i prekur gjërat, ato bëhen të mira edhe kush i bashkohet atij, ata/o pastrohen dhe bëhen të mirë.

“Kurti nuk ka lidhje me Albin Kurtin e opozitës”, votuesit e tij duhet me i pa pasojat e asaj çfarë kanë bërë, “sepse kanë votuar një njeri që ka dashur vetëm pushtetin, e jo ndryshimin sepse ndryshimi nuk ka ndodhur”, ka theksuar ai.

Ndërkaq Gashi ka thënë se në kurrgjë hiç nuk ka ndryshim përveç se Albin Kurti, tani është bërë kryeministër dhe ka marrë pushtetin, ”ku është ndryshimi a është në marrëveshje më Serbinë, apo në ‘xhipa'(vetura) që po i shfrytëzon?”

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika