Gashi: Një deputet i Kuvendit të Kosovës është punëtor i BIA-s serbe, edhe AKI e di

Dardan Gashi, analist

Dardan Gashi ka thënë në Debat Plus se është një deputet/e i/e Kuvendit të Kosovës që është involvuar me BIA-n serbe.

“Kemi njerëz në kuvend të përfshirë me BIA-n serbe, edhe AKI e di dhe prokuroria”.

“E dimë moti, sa njerëz, ndoshta me emër e mbiemër. Disa me emër, që janë pjesë të sistemit. E di për një anëtar të parlamentit që është punëtore i BIA-s. Me përgjegjësi të plotë që një anëtar i Kuvendit, që është pjesë I koalicionit… jam në gjendje t’i tregoj prokurorit. E di AKI, i kanë përgjimet. Është një fillim i demaskimit”, tha ai.

Gashi tha se deputeti apo deputetja nuk është nga nacionaliteti serb.

“Shpresoj që organet e sigurise e ndajnë edhe me ne këtë informatë këto ditë”, tha ai.

Gashi tha se është i bindur për atë gjë që e tha, madje theksoi se është i gatshëm të dëshmojë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika