Gashi: Pushteti që vjen nga flaka veç flakë prodhon

Arben Gashi, shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas zjarrit në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, ka deklaruar se pushteti aktual vjen nga “flaka dhe veç flakë prodhon”

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi.

“Pushteti që vjen nga flaka veç flakë prodhon”, kështu ka deklaruar shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, pas djegies së dy zyrave të objektit të Institutit të Mjekësisë Ligjore (IML) në mëngjesin e së martës.

Po ashtu, Tahiri ka thënë se Vetëvendosja derisa ishte në opozitë i “kallte” institucionet, dhe sipas tij, këtë po e bën edhe në pushtet.

“Në opozitë i kallnin institucionet, ndaj dhe në pushtet po u kallen institucionet. Sot, zjarri ka kapluar ndërtesën e Institutit të Mjekësisë Ligjore. Të mos harrojmë se para pak kohësh zjarri përfshiu edhe Shërbimin Emergjent në Klinikën e Psikiatrisë të QKUK-së, ku për pasojë pati edhe një viktimë”, ka shkruar tutje Tahiri në Facebook.

Objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore e ka kapluar zjarri mëngjesin së martës.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë se dy zyra janë përfshirë nga zjarri dhe se nuk raportohet për të lënduar.

Ministria e Drejtësisë ka reaguar në lidhje me zjarrin në objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore (IML).

Në reagimin e tyre thuhet se zjarri është lokalizuar dhe se ende nuk dihen shkaqet.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika