Gati 10 vjet nga aksidenti tragjik që la pilotin Michael Schumher larg karrierës

Piloti legjendar Michael Schumher, kishte pësuar aksident më 29 dhjetor 2013, gjatë një udhëtimi me ski në Zvicër dhe si pasojë e këtij aksidenti ka pasur një dëmtim traumatik të trurit. Schumher që nga ajo ngjarje nuk është shfaqur në publik asnjëherë

Michael Schumher, Ish-pilot gjerman i garave që konkurroi në Formula 1

Michael Schumher, ish-pilot gjerman i garave që konkurroi në Formula 1 ishte aksidentuar gjatë një udhëtimi me ski në Zvicër në vitin 2013 dhe kishte pësuar një dëmtim traumatik të trurit.

Piloti legjendar që nga aksidenti nuk është shfaqur në publik asnjëherë, kështu duke lënë edhe karrierën e tij në Formula 1.

Ndërsa ai është duke vazhduar ende rehabilitimin për gati 10 vjet, dhe duke qëndruar larg paraqitjeve publike.

Ndërsa, një ish-shef i Ferrarit ka thënë se gruaja e Schumacher, Corinna ka luajtur një rol të madh në mbajtjen e tij në jetë.

Foto nga ish-pilot gjerman i garave që konkurroi në Formula 1

Gjithashtu, Corinna ka folur për burrin e saj teksa ka pranuar një çmim në emër të tij gjatë fundjavës, duke u treguar të pranishmëve se si është gjendja shëndetësore e shoferit legjendar.

“Më mungon Michael çdo ditë, por nuk jam vetëm unë që ndjen mungesën e tij”.

“Janë fëmijët, familja, babai i tij, të gjithë rreth tij. Dua të them, të gjithëve u mungon Michael, por Michael është këtu”, ka thënë ajo.

Por sipas shefit të ekipit të Ferrarit, Jean Todt, Schumacher është ende gjallë për shkak të gruas së tij.

Ajo ia doli ta mbante atë nga vdekja duke mbajtur mbi supe përgjegjësi të rëndësishme, ka thënë ai.

Michael Schumher, Ish-pilot gjerman i garave që konkurroi në Formula 1

“Kam kaluar shumë kohë me Corinna-n që kur Michael pati aksidentin e tij të rëndë në ski më 29 dhjetor 2013. Ajo është një grua e shkëlqyer dhe drejton familjen”, raporton Express.

“Falë punës së mjekëve të tij dhe bashkëpunimit të Corinna-s, të cilët donin që ai të mbijetonte, ai mbijetoi por me pasoja”.

Ndryshe, Michael Schumacher ka festuar ditëlindjen e tij të 52-të më 3 janar 2022, duke qëndruar larg syrit të publikut siç ka bërë që nga aksidenti i tij.

Shija e redaktorit

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

“You have no idea”, paradoksi i jetës së përditshme

Si të shprehim diçka që s’mund të thuhet? Si ta artikulojmë të paartikulueshmen? Si ta mendojmë të pamendueshmen? "You have no idea" (Ju s'e...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika