Gazetarët afganë vizitojnë disa qytete të Kosovës për t’u njohur me historinë dhe traditën e vendit

Që nga dita e enjte, gazetarët afganë me ekipin e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kanë vizituar disa qytete të Kosovës me qëllimin që të informohen nga afër me historinë, kulturën dhe traditën e vendit

Foto e postuar nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK)

Që nga dita e enjte, gazetarët afganë me ekipin e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kanë vizituar disa qytete të Kosovës, me qëllimin që të informohen nga afër me historinë, kulturën dhe traditën e vendit.

Ishin gjithsej pesë gazetarë afganë, të cilët vizituan qytetin e Gjakovës, Prizrenit, Pejës e Deçanit.

“Amina Omid, Ahmad Shaker Sangi, Nimatullah Gholami, Nadia Gulabzada dhe Rafiullah Nikzad, kanë vizituar qytetin e Gjakovës, Prizrenit, Pejës e Deçanit”, njofton Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK).

Gazetarët afganë në këto qytete vizituan Teqenë e Bektashinjve, Teqenë e Madhe Ballkanike, Xhami, Muzeun Etnologjik, Çarshinë e Vjetër, Lidhjen e Prizrenit, Kalanë e Prizrenit, Sahatkullën dhe Manastirin e Deçanit.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika