Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit “Storja më e mirë nga sporti”

Dardan Idrizi, gazetar në RTV Dukagjini, është shpallur fitues i çmimit "Storja më e mirë nga sporti" nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës

Dardan Idrizi

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të cilin janë ndarë çmimet vjetore të Gazetarisë.

Çmimin për video storjen më të mirë të sportit e ka fituar gazetari i RTV Dukagjini, Dardan Idrizi.

Idrizi ka realizuar një storje motivuese në qytetin e Mitrovicës, me dy tifozë që përkundër vështirësive, asnjëherë nuk i humbin ndeshjet e skuadrës së Trepçës në basketboll.

Në storjen e realizuar të intervistuarit flasin edhe për vështirësitë që kanë kaluar në rrugëtimin e tyre.

“Për mu ky çmim është i veçantë për shumë arsye, fillimisht për shkak se kjo është përvoja ime e parë në Televizion, është muaji i parë në Televizion për mu si gazetar dhe çmimi i parë. Po besoj që nuk ka më mirë”, është shprehur ai, pas marrjes së çmimit.

Dardan Idrizi në ceremoninë e marrjes së çmimit

Ai ka thënë se në jetë e ka pasur gjithmonë një parim që të gjithë kanë lindur të barabartë dhe duhet të trajtohen gjithmonë të tillë.

“Me dy persona me nevoja të veçanta jam taku në Mitrovicë, domethënë janë dy tifozë të Trepçës, të cilët përkundër problemeve që i kanë në jetë nuk janë dorëzuar dhe janë tifozë të Trepçës që shumë vite”, është shprehur ai.

Po ashtu, ai i ka falënderuar kolegët, të cilët ia kanë propozuar këtë temë, pastaj familjarët shokët dhe vëllaun e tij, Seferin për përkrahjen morale.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika