Gazmend Hoxha merr zyrtarisht detyrën si drejtor i përgjithshëm i Policisë

Këtë të hënë, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës, u organizua ceremonia zyrtare e marrjes së detyrës nga drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Kolonel Gazmend Hoxha.

Detyrën atij ia dorëzoi ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm, Kolonel Fehmi Hoti.

“Të pranishëm në ceremoni të pranim-dorëzimit ishin stafi i lartë menaxhues, si dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm Kolonel Fehmi Hoti, i cili ia dorëzoi zyrtarisht detyrën z.Hoxha, duke i uruar shumë suksese në detyrën e drejtorit të Përgjithshëm, si dhe duke i ofruar përkrahje dhe bashkëpunim të ndërsjellë”, thuhet në njoftim.

May be an image of 8 people, people standing and outdoors

Emërimi i drejtorit të ri është bërë 6 muaj pas dorëheqjes së Samedin Mehmetit nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës.

Për këto 6 muaj, Policia e Kosovës kishte funksionuar me ushtrues detyre të drejtorit të përgjithshëm.

Mehmeti kishte dhënë dorëheqje pas rastit të dhunimit të 11-vjeçare nga disa persona.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika