Gentiana Azizi së shpejti me projekt të ri muzikor

Artistja Gentiana Azizi përformoi live në studion e Radio Dukagjinit.

“Super Trend” është një emision që ka në fokus artistët e rinj e shumë të talentuar që përformojnë live. Kësisoj, çdo të martë ka të ftuar artistë të talentuar të cilët përformojnë live në emision, si dhe promovojnë projektet e tyre.

Këtë javë e ftuar në “Super Trend” me Drilonën dhe Mirdonin ishte artistja Gentiana Azizi. Gentiana e cila ka përfunduar akademinë e arteve, tash është në përfundim të masterit.

Azizi ka bërë të ditur se këndon në mbrëmje muzikore, zakonisht mbrëmje akustike në Prishtinë. Ka shtuar se ka përformuar edhe në Gjilan, por zakonisht përformancat i ka në kryeqytet.

Ajo deri më tash ka katër këngë origjinale të saj, e një tjetër është afër publikimit. Ajo ka treguar se këtë këngë e ka punuar para një viti, mirëpo tani do ta publikojë shoqëruar me videoklip. Azizi ka treguar se këtë këngë sikur të gjitha këngët e saj, tekstin dhe muzikën e ka punuar vet.

Përpos përformimeve në mbrëmje muzikore, Azizi ka theksuar se është mësimdhënëse e pianos për fëmijë të moshave të ndryshme.

Për të ardhmen, Azizi mendon të fokusohet më shumë tek punimi i këngëve për të tjerët, megjithëse thekson se është një proces mjaft i vështirë krijimi i tekstit dhe melodisë.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Të fundit nga rubrika