Gërvalla takohet me Dendias  

Kryediplomatja kosovare Donika Gërvalla është takuar me kryediplomatin grek Nikos Dendias, më të cilin kanë diskutuar për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. 

Nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social, Deandias ka thënë se temat e tjera kanë qenë edhe zhvillimet rajonale. 

“Gjatë qëndrimit tim në Prishtinë, u takova me Ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla”, ka shkruar ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë. 

“Diskutim mbi zhvillimet rajonale, duke përfshirë perspektivën e Ballkanit Perëndimor dhe zhvillimet lidhur me Dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shtuar ai. 

Ndërsa, gjatë ditës kryediplomati nga Greqia është takuar dhe me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe me kryeministrin, Albin Kurtin.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika