Gërvalla takohet me kongresistin demokrat, rikonfirmohen marrëdhëniet e mira mes shteteve

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është takuar kongresistin demokrat, Gregory Meeks. Në këtë takim janë rikonfirmuar marrëdhëniet e mira mes dy shteteve

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, sot ka takuar kongresistin demokrat, Gregory Meeks.

Gërvalla ka thënë se në takim është diskutuar për fuqizimin e bashkëpunimit në çështje të veçanta si në politikën e jashtme të Kosovës dhe në programe të zhvillimit të demokracisë dhe arsimit.

“Gjatë këtij takimi u rikonfirmuan marrëdhëniet e fuqishme mes dy shteteve dhe dy popujve, duke potencuar se qytetarët e Kosovës, edhe nga matjet ndërkombëtare, dalin të jenë qytetarët më pro-amerikanë në botë”, thuhet në njoftimin e MPJD-së.

“Ministrja Gërvalla dhe kongresisti demokrat Meeks biseduan edhe rreth situatës së sigurisë në Balllkanin Perëndimor dhe veprimet destabilizuese të Serbisë dhe Rusisë në këtë rajon”, thuhet tutje në njoftim.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika