Giresse e publikon listën e Dardanëve për ndeshjet e marsit

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse e ka publikuar listën e futbollistëve të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet e muajit mars.

Në këtë kampanjë kualifikuese, Girese ka ftuar disa futbollistë të rinjë, teksa nga Superliga e Kosovës është ftuar vetëm Albion Rrahmani.

Një lajm i mirë është rikthimi i Leart Paqaradës pas një kohe të gjatë në kampin e Dardanëve.

Lista e plotë e futbollistëve

Ndeshjen e parë në kuadër të kësaj fushate kualifikuese Kosova e zhvillon më 25 mars në Tel-Aviv, derisa ndeshjen e dytë më 28 mars, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika