Gjakovë – Punëtori njofton Policinë se ka pranuar 100 euro të falsifikuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se një punëtor i pompës së derivateve në Gjakovë, ka raportuar në Polici se një klient ka bërë pagesën me një monedhë 100 euro, e cila dyshohet se është e falsifikuar

Fotoilustrim

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës njoftohet se një punëtor i pompës së derivateve në Gjakovë, ka raportuar në Polici se një klient ka kryer pagesën me një monedhë 100 euro, e cila dyshohet se është e falsifikuar.

Në njoftimin e Policisë thuhet se tashmë monedha është konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar.

“FALSIFIKIM I PARASË|Babaj Bokës, Gjakovë  14.01.2023 – 00:01. Ankuesi mashkull kosovar, punëtor në një pompë të derivateve, ka informuar se një klient ka bërë pagesë me një monedhë prej 100 €, e cila dyshohet të jetë e falsifikuar. Monedha është konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika