Gjashtë deri në tetë milionë euro për Ferrarin F300

Në gusht të ketij viti do mbahet një ankand për shitjen e Ferrarit F300

Ankandi për shitjen e Ferrarit F300, paralajmërohet të mbahet në gusht të këtij viti.

Ky Ferrari ishte i drejtuar nga legjendari, Michael Schumacher.

Schumacher-i fitoi katër nga gjashtë garat me këtë Ferrari.

Michael duke drejtuar këtë F300, arriti fitoren e tij të parë në Kanada me një avantazh prej 16 sekondash. Ai gjithashtu regjistroi xhiron më të shpejtë.

Fitoren e radhës e festoi në Francë, e më pas në Britaninë e Madhe. Ai arriti të katërtin në garën për Çmimin e Madh të Italisë.

Ferrari F300 do të shitet në ankandin “RM Sotheby’s Monterey” në gusht dhe parashikohet të shitet për gjashtë deri në tetë milionë euro.

Shija e redaktorit

Kosova fiton ndaj Qipros, siguron vendin në Ligën C

Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat 5 me 1 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të Grupit 2 në Ligën...

A rrezikon Kosova të ngelet pa punëtorë?

Problemi i ikjes së punëtorëve nuk haset vetëm te personeli mjekësor, por shqetësuese është edhe ikja e fuqisë punëtore të profileve të ndryshme në...

Sa gjenerata duhet të kalojnë që të arrihet marrëveshja në...

“Duhet që dy gjenerata të kalojnë, një veç se ka kaluar”. Kështu kishte deklaruar ish i emëruari i Organizatës së Kombeve të Bashkuara(OKB) si Administrator...

Më të lexuarat

Azemi: Kurti është kryeministër i imi, kurrë nuk kam për...

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se një herë të vetme nuk është ftuar një përfaqësues nga sektori...

Mehaj: Oficeri Luan Haradinaj ka diplomuar në SHBA për Inteligjencë...

  Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se Ushtrisë së Kosovës(FSK), i është shtuar dhe një Oficer i diplomuar në Military Intelligence Basic Officer...

Mushkolaj: Pezullimi i grevës nga SBAShK-u, vetëm zgjidhje për të...

Analisti Imer Mushkolaj sa i përket paralajmërimeve të SBAShK-ut për pezullim të grevës dhe që mësimi pritet të fillojë më tre tetor, ka thënë...

Të fundit nga rubrika