Gjashtë të vrarë në Greqi, në një qytet bregdetar pranë Athinës

Autoritetet në Greqi njoftuan të hënën se gjashtë persona u vranë të qëlluar me armë zjarri, në qytetin bregdetar Artemida

Autoritetet në Greqi njoftuan të hënën se gjashtë persona u vranë të qëlluar me armë zjarri, në qytetin bregdetar Artemida, në afërsi të Athinës. Televizioni publik grek ERT tha se policia e cila shkoi në vendngjarje dyshon se bëhet fjalë për një përleshje bandash dhe se personat e vrarë “janë me origjinë shqiptare”.

Sipas deklaratës së policisë, trupat u zbuluar të hënën, në mbrëmje në qytetin e Artemidës, rreth 20 kilometra në lindje të Athinës. Policia nuk dha detaje të tjera për rrethanat e sulmit apo identitetin e viktimave.

Televizioni publik grek ERT njoftoi se policia dyshon se bëhet fjalë për një përplasje mes grupesh rivale të krimit të organizuar.

Sipas njoftimit të televizionit, të gjitha viktimat që u gjetën të vdekur, ishin meshkuj dhe u gjetën pranë dhe brenda një makine./VOA

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika