Gjatë 24 orëve mbi 200 persona kanë kërkuar ndihmë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se, gjatë 24 orëve të fundit, rreth 222 persona kanë kërkuar ndihmë në spitalet e Kosovës.

Sipas SHSKUK-së, 58 prej tyre kanë marrë shërbime mjekësore në dhomat e kujdesit të avancuar emergjent, kurse 30 të tjerë janë trajtuar si raste kirurgjike.

Rreth kësaj kohë, sipas njoftimit të tyre, në dhomat e shërbimit internistik janë trajtuar 86 pacientë.

Po ashtu, kanë bërë të ditur se 17 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e aksidenteve në trafik.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika