Gjendet i vdekur i dyshuari për sulmin masiv në Los Angeles

Policia e Kalifornisë ka identifikuar personin e armatosur të dyshuar për vrasjen e 10 personave në një studio vallëzimi pranë Los Angeles-it, 72 vjeçar, i cili më vonë u gjet i vdekur në një furgon të bardhë

FOTO: BBC

Policia amerikane ka identifikuar personin e armatosur që dyshohet se vrau 10 persona në një studio vallëzimi në Monterey Park në Los Angeles.

BBC raporton se i dyshuari 72-vjeçar u gjet i vdekur në një furgon të bardhë, ndërsa kishte kryer vrasje në një studio vallëzimi, ende pa u ditur motivi.

Dhjetë të tjerë janë të plagosur e shtatë prej tyre në spital, ku disa prej tyre në gjendje të rëndë shëndetësore.

Festimet për Vitin e Ri Hënor ishin duke u zhvilluar në Monterey Park, i njohur për popullsinë e tij të madhe aziatike.

Të shtënat masive, një nga më vdekjeprurësit në historinë e Kalifornisë kanë ndodhur të shtunën në studion e njohur të kërcimit Star Ballroom në Monterey Park.

Shefi i policisë, Scott Wiese ka thënë se ajo që gjetën oficerët e tij ishte një “skenë kasaphane” dhe se oficerët e parë që arritën atje ishin disa nga më të rinjtë në skuadrën e tij, pasi sapo kishin përfunduar stërvitjen e tyre disa muaj më parë.

“Ata hasën në një skenë për të cilën asnjëri prej tyre nuk ishte përgatitur,” ka thënë ai.

“Kishte të plagosur brenda dhe të vdekur brenda. Oficerët e mi të rinj bënë punën e tyre.”

30 minuta pas krimit kishte mbërritur edhe një person tjetër i armatosur, por disa dëshmitarë ia hoqën armët, derisa i dyshuari u arratis.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika