Gjendet marihuanë e kokainë në Qendrën Korrektuese të Dubravës

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se disa substanca narkotike janë gjetur gjatë kontrollimit të pavianëve. Rastet janë duke u hetuar

Burgu i Dubravës

Sasi e substancave narkotike e llojit maihuanë e kokainë janë gjetur në burgun e Dubravës.

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se dy raste të kësaj natyre janë evdidentuar në datat 18 dhe 19 të këtij muaji.

Në rastin e parë, 0.5 gram substancë narkotike e llojit marihuanë dhe në një vend tjetër 1.2 gram substancë narkotike të llojit kokainë, janë gjetur gjatë kontrollit të pavianëve.

“Qendra Korrektuese – Dubravë 18.04.2023 – 11:30. Nga zyrtarët korrektues është raportuar se gjatë kontrollit të pavianëve, janë gjetur dhe konfiskuar në një vend 0.5 gram substancë narkotike e llojit marihuanë dhe në një vend tjetër 1.2 gram substancë narkotike llojit kokainë. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

Ndërkaq, një ditë më vonë, tek i burgosuri mashkull kosovar është gjetur dhe konfiskuar 0.3 gram substancë narkotike e llojit marihuanë.

“Qendra Korrektuese – Dubravë 19.04.2023 – 12:20. Nga zyrtarët korrektues është raportuar se gjatë kontrollit tek i burgosuri mashkull kosovar është gjetur dhe konfiskuar 0.3 gram substancë narkotike e llojit marihuanë. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

Të dyja rastet janë duke u hetuar.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika