Gjendet një trup i pajetë në lumin Drin në Prizren

"Rreth orës 15:40 Policia ka marrë informatë se në lumin Drin në fshatin Krajk dyshohet se është gjet një trup i pajetë. Patrulla policore ka shku menjëherë në vendin e ngjarjes edhe ka konstatu se në lum është gjet një trup njeriu, dyshohet që të jetë femër, kufomë"

Gjendet një trup i pajetë në lumin Drin në Prizren (Ilustrim)

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se pasditen e së shtunës është gjetur një trup i pajetë në lumin Drini, në fshatin Krajk të Prizrenit.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Rreth orës 15:40 Policia ka marrë informatë se në lumin Drin në fshatin Krajk dyshohet se është gjet një trup i pajetë. Patrulla policore ka shku menjëherë në vendin e ngjarjes edhe ka konstatu se në lum është gjet një trup njeriu, dyshohet që të jetë femër, kufomë. Kufoma është gjet nga peshkatarët që kanë qenë duke peshku aty. Momentalisht të gjitha njësitë policore janë në vendin e ngjarjes. Për momentin nuk është bë identifikimi i kufomës ende”, ka njoftuar Bytyqi.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika