Gjendet një trup i pajetë te Drini i Bardhë

Tek Drini i Bardhëdy persona kanë gjendur një trup të pajetë përderisa ishin duke peshkuar

Është gjendur një trup i pajetë te Drini i Bardhë nga dy persona, përderisa ishin duke peshkuar.

“Dy dëshmitarë meshkuj kosovarë kanë informuar se përderisa ishin duke peshkuar, kishin hasur në një trup të njeriut të vdekur”, njofton Policia.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

“VDEKJE E DYSHIMTË/Lumi Drini i Bardhë, Prizren 22.07.2023 – 15:38. Dy dëshmitarë meshkuj kosovarë kanë informuar se përderisa ishin duke peshkuar kishin hasur në një trup të njeriut të vdekur. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika