Gjendje e qetë në Leposaviq

Në komunën e Leposaviqit po vazhdon të jetë një gjendje e qetë.

Siç raporton ekipi i RTV Dukagjinit, ndonëse në numër më të vogël, protestuesit po vazhdojnë të qëndrojnë tash e dy ditë përballë objektit gjersa brenda tij po vazhdon të jetë kryetari Lulzim Hetemi.

Marrëveshje në mes palëve nuk është arritur ndonëse për disa herë brenda ditës përfaqsues të KFOR-it e ata të protestueve serbë kanë diskutuar.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika