Gjermania i dhuroi FSK-së donacion mbi 400 mijë euro

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, është takuar me atasheun jorezident gjerman të mbrojtjes në Kosovë, nënkolonel Franz-Josef Nolte, me ç’rast u nënshkrua një Marrëveshje për donacion me Gjermaninë për dhurimin e kamionëve për autoshkollën e FSK-së, vlera e të cilit është 405 mijë euro

Foto nga takimi

Qeveria gjermane ka dhuruar një donacion të ri për Forcat e Sigurisë së Kosovës, në vlerë prej 405 mijë eurosh.

Me anë të një komunikate, Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se ministri i këtij dikasteri Armend Mehaj është takuar me atasheun jorezident gjerman të mbrojtjes në Kosovë, nënkolonel Franz-Josef Nolte.

“Me këtë rast, u nënshkrua Marrëveshje për Donacion me Republikën Federale te Gjermanisë për dhurimin e kamionëve për autoshkollën e FSK-së, vlera e të cilit është 405 mijë euro”, thuhet në njoftim.

Foto nga takimi

Në këtë takim është theksuar nevoja për avancimin e mëtejmë të bashkëpunimit bilateral edhe në të ardhmen në mes Ministrive dhe forcave të të dy vendeve.

Ministri Mehaj ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen e shtetit gjerman për të gjitha të arriturat e deritashme të Ministrisë së Mbrojtjes dhe FSK-së.

 

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika