Gjermania ia dhuron Policisë së Kosovës pesë furgona

Në një ceremoni të organizuar të hënën, Policia e Kosovës ka bërë një njoftim për pranimin e një donacioni prej pesë furgonëve nga Policia Federale e Gjermanisë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, zëvendësdrejtori i përgjithshëm i PK-së Fehmi Hoti, ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde.

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka pranuar donacion pesë furgona nga Gjermania.

Policia Federale e Gjermanisë, në një ceremoni të organizuar sot, ka bërë dhurimin e radhës së një donacioni prej pesë (5) automjeteve furgonë për Policinë Kufitare të PK-së.

Siç ka njoftuar Policia e Kosovës, në ceremoninë e pranim-dorëzimit të këtij donacioni, morën pjesë ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, zëvendësdrejtori i përgjithshëm i PK-së, Fehmi Hoti, ambasadori i Gjermanisë, Jörn Rohde, stafi i lartë menaxhues dhe përfaqësues të tjerë.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, zëvendësdrejtori i përgjithshëm i PK-së Fehmi Hoti, ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde.

“Ky donacion dëshmon bashkëpunimin e fuqishëm të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Policisë së Kosovës me atë të Gjermanisë, e në veçanti me Policinë Kufitare, në luftimin e krimit të organizuar, atij trans-kufitar, si dhe mbikëqyrjen dhe kontrollin e kufirit shtetëror”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Ministri Sveçla dhe zëvendësdrejtori Hoti falënderuan ambasadorin gjerman dhe Policinë Federale të Gjermanisë për bashkëpunimin, përkrahjen dhe mbështetjen e vazhdueshme që shteti gjerman ka bërë dhe po bën ndaj Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika