Gjiganti i rrjeteve sociale “Facebook” nuk ndahet nga Dua Lipa, e quan “Mbretëresha e Shqipërisë”

Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook pak ditë më parë i ka dhënë notën 10-të Dua Lipës në një nga postimet e saj në Facebook. Ndërsa, tani faqja zyrtare e Facebook ka komentuar prapë duke e titulluar atë si "Mbretëresha e Shqipërisë"

Foto ilustrim

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore Dua Lipa vazhdon të tërheqë vëmendjen e gjigantit të rrjeteve sociale Facebook, i cili është themeluar nga Mark Zuckerberg.

Për herë të tretë, faqja zyrtare në Facebook ka komentuar në foto të këngëtares shqiptare, e cila po shijon pushimet në Shqipëri.

“Dua Lipa mbretëresha e Shqipërisë”, shkruhet poshtë fotove të yllit ndërkombëtar të estradës, të realizuara në bregdetin shqiptar.

Fotot e Dua Lipës të publikuara në Facebook
Komenti i bërë në foton e Dua Lipës nga Facebook

Po ashtu, pak ditë më parë ajo ka ndarë disa fotografi në Facebook, ku shkruan: “Mbrëmë rrugës për në festivalin tim të preferuar SunnyHillFestival”.

Por, ajo që ka rënë në sy ka qenë komenti që ka bërë Facebook, i cili ka shkruar se ajo është një dhjetë dhe ka një kombinim perfekt.

”She’s a 10 and she has the perfect fit”, shkruhet në komentin e bërë nga gjiganti i rrjeteve sociale.

Fotot e Dua Lipës të publikuara në Facebook
Komenti i bërë në foton e Dua Lipës nga Facebook

Sigurisht, që edhe ky koment ka tërhequr vëmendjen e shumë ndjekësve.

Ndërkaq, ylli nga Kosova kishte postuar disa foto edhe nga katër ditët e Festivalit Sunny Hill i mbajtur në Kosovë, faqja e Facebook nuk ka munguar me një koment, ku ka shkruar që ishin katër ditët më të mira.

Fotot e Dua Lipës të publikuara në Facebook
Komenti i bërë në foton e Dua Lipës nga Facebook

Ylli shqiptar, e cila është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit, ajo javën e fundit e ka kaluar në Kosovë ku interpretoi në festivalin “Sunny Hill”, që u mbajt për katër ditë në Prishtinë.

Këngëtarja e pop muzikës, e cila është krijuese e shumë hiteve, i ka shijuar në maksimum këto ditë derisa ka ndarë shumë momente të veçanta edhe me ndjekësit në rrjete sociale.

Dua Lipa gjatë përformacës së saj në Festivalin Sunny Hill në Kosovë 2022

Ajo është duke qëndruar në Shqipëri pasi do të fillojë Festivalin Sunny Hill më 26 gusht, ku do të përformojnë shumë artistë shqiptar dhe me famë botërore.

Festivali në Shqipëri do të zgjasë deri më 28 gusht, dhe biletat janë akoma në shtije, të cilat mund të blihen në faqen e tyre zyrtare.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Tahiri: Nëse nuk ekzekutohen pagat brenda pesë ditëve, do të...

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se mësimi në Kosovë filloi në mënyrën më të keqe të mundshme. “Sepse nxënësit, mësimdhënësit...

Të fundit nga rubrika