Gjilan/ Dënohen me nga 700 euro dy thertoret që hodhën në lumë mbetje të kafshëve

Gjobë me nga 700 euro kanë marrë të mërkurën dy thertore në Komunën e Gjilanit.

Këtë e bëri të ditur i pari i kësaj komune Alban Hyseni, i cili përmes një postimi në Facebook, u bëri thirrje bizneseve të kujdesen për ambientin.

“Gjatë 24 orëve të fundit nga drejtoria e Inspekcionit, pas inspektimeve në terren dhe sigurimit të dëshmive nga palët ankuese, janë shqiptuar gjobat konform Rregullores Komunale pasi që është konstatuar ndotja e lumenjve me gjak dhe mbetje fundrrinore, e cila është bërë gjatë trajtimit të ujërave të impianteve të dy therrtoreve në afërsi”, ka thënë kryetari i Gjilanit.

Në lidhje me këtë cështje ishin ankuar banorët e qytetit të Gjilanit për ndotjen në zonat afër banimit. Pas kësaj inspekcioni përmes një aksioni i ka dënuar dy thertoret në fjalë.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika