Gjilan – Vidhet një shumë e konsiderueshme e parave në një shtëpi

Në një shtëpi në Gjilan hajnat kanë vjedhur një shumë të konsiderueshme të parave. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, ka thënë se rasti po hetohet si “Vjedhje e rëndë”

Ilustrim

Gjatë kësaj dite, hajnat në qytetin e Gjilanit kanë vjedhur një shumë të konsiderueshme të parave në një shtëpi.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Hashani ka thënë se ky rast po hetohet si “Vjedhje e rëndë”.

“Ju njoftoj se është raportu një rast vjedhje e rëndë këtu në Gjilan. Sipas viktimës, atij sot gjatë ditës i janë vjedhë një shumë e konsiderueshme para të gatshme. Për rastin është njoftu prokurori i shtetit. Njësitet e hetimeve rajonale janë duke i zhvillu hetimet”, ka thënë Hashani.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika