Gjobitet kompania që gjatë punimeve bllokoi rrugën magjistrale në Kaçanik

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjobitur kompania, e cila pa leje përkatëse kishte bërë bllokimin e rrugës magjistrale Kaçanik - Hani i Elezit

Është ftuar në Njësinë e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, përgjegjësi i një kompanie për rehabilitimin e linjës hekurudhore, sepse pa leje përkatëse kishte bërë bllokimin e rrugës magjistrale Kaçanik – Hani i Elezit.

“Policët e Komunikacionit Rrugor ndaj tij si person fizik, përgjegjës i kompanisë i kanë shpituar një gjobë kundërvajtëse prej 200 euro, ndërsa ndaj personit juridik (kompanisë) kanë inicuar fletëparaqitje për gjykatë dhe më pas është liruar rruga për qarkullimin e automjeteve”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Me këtë rast, policia rajonale e Ferizajt ka apeluar te personat përgjegjës të kompanive që të pajisen me dokumente përkatëse për bllokimin e rrugëve.

“Ndërsa ftojmë qytetarët që të bashkëpunojnë me policinë, për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë: 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406. Të dhënat e juaja do të ruhen në konfidencialitet të plotë”, thuhet tutje në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika