Gjuajtje me armë në Podujevë: Vdes një person, plagoset një tjetër

"Sot rreth orës 12:30 është raportuar për gjuajtje me armë zjarri, në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë"

Pamje nga vendi i ngjarjes, Podujevë.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person ka vdekur dhe një tjetër ka mbetur i plagosur në Podujevë.

Këtë e ka konfirmuar për Dukagjinin zëdhënësi i policisë për rajon e Prishtinës, Agron Borovci.

“Sot rreth orës 12:30 është raportuar për gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga informacionet e para  të marra nga mjekët emergjentë, është konfirmuar se një person është pa shenja jete, ndërkaq një tjetër ka mbetur i plagosur”, ka thënë ai.

Borovci ka potencuar se aktualisht policia po vijon punën me veprime të ekzaminimit të vendngjarjes, si dhe me veprime të tjera operativo-hetimore, me qëllim të zbardhjes së rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e të dyshuarve.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika