Gjuajtje me armë zjarri në drejtim të një veture në Pejë, prokuroria nis hetimet

Mëngjesin e së enjtes janë dëgjuar gjuajtje me armë zjarri në drejtim të një veture, në Pejë

Në orët e hershme të së enjtes janë dëgjuar gjuajtje me armë zjarri në drejtim të një veture në Pejë.

Prokurori i shtetit ka autorizuar Policinë e Kosovës që të merren të gjitha veprimet e nevojshme, thotë për Portalin Dukagjini, zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi.

Ai njoftoi se është duke u kryer një punë intensive për kapjen e të dyshuarit/dyshuarve lidhur me rastin.

Rasti është cilësuar si “Vrasje në tentativë”.

“Ka pasur gjuajtje me armë zjarri në drejtim të një veture. Prokurori i shtetit ka autorizuar Policinë e Kosovës që të merren të gjitha veprimet e nevojshme dhe aktualisht është duke u kryer një punë intensive për kapjen e personit, apo personave për kryerjen e kësaj vepre penale. Rasti është cilësuar si ‘Vrasje në tentativë’”, tha Nikçi.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika