Gjukanoviq për Gjingjiqin: Vrasja e tij ka kohë që ka vrarë të ardhmen evropiane të Serbisë dhe të Ballkanit Perëndimor 

Presidenti malazez Milo Gjukanoviq tha se sot Serbia dhe rajoni do të dukeshin ndryshe, nëse Zoran Gjingjiq, kryeministër i Serbisë, nuk do të vritej në vitin 2003. 

Në vitin 2003 nuk është vrarë vetëm e ardhmja e Serbisë, por sipas të parit të Malit të Zi, është vrarë e ardhmja e Ballkanit Perëndimor në tërësi.  

“Vrasja e tij ka kohë që ka vrarë të ardhmen evropiane si të Serbisë, edhe të Ballkanit Perëndimor”, ka theksuar Gjukanoviq. 

“Zorani do të arrinte qëllimin e tij politik dhe jetësor, Serbia do të ishte tashmë një anëtare e Bashkimit Evropian,” ka shkruar Gjukanoviq në Twitter me rastin e 20-vjetorit të vrasjes së Gjingjiqit. 

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika