Globi i Artë 2024: Filmi “Oppenheimer” fituesi më i madh

Filmi “Oppenheimer” shënoi një sukses të madh në Çmimet Globale të Artë, duke fituar pesë çmime, përfshirë atë kryesor. Cillian Murphy dhe Robert Downey Jr u vlerësuan lart për rolet e tyre, duke u shpallur aktori më i mirë dhe aktori më i mirë në rol dytësor. Christopher Nolan mori çmimin për regjisorin më të mirë me filmin “Oppenheimer”

Cillian Murphy, aktori më i mirë, dhe Robert Downey Jr., aktori më i mirë në rol dytësor, për paraqitjet e tyre në filmin "Oppenheimer", duke pozuar pas ceremonisë së çmimeve në Globin e Artë.

Filmi “Oppenheimer” ishte fituesi më i madh i çmimeve të Globit të Artë të dielën mbrëma, duke i fituar pesë sosh, përfshirë çmimin kryesor.

Cillian Murphy dhe Robert Downey Jr u shpërblyen për paraqitjet e tyre në aktrim, si aktori më i mirë dhe aktori më i mirë në rol dytësor, përkatësisht.

Ndërsa, Christopher Nolan e fitoi çmimin regjisori më i mirë për dramën më të mirë “Oppenheimer”.

“Succession” fitoi më së shumti çmime në kategoritë televizive, pas sezonit të katërt dhe përfundimtar.

Filmi “Poor Things” nga Yorgos Lanthimos shkaktoi befasi, duke e mposhtur filmin “Barbie” për komedinë më të mirë, apo filmin më të mirë muzikor, shkruan REL.

Por, “Barbie”, e regjisores Greta Gerwing, e fitoi çmimin për arritje kinematografike dhe për përfitimet më të mëdha, pasi realizoi 1.4 miliardë dollarë të hyra në gjithë botën.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika