Goli i Kimmich e çon Bayernin në gjysmëfinale

Goditja me kokë e Joshua Kimmich bëri që Bayern Munich të fitojë 1-0 ndaj Arsenalit të mërkurën për të arritur në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve me një fitore të përgjithshme 3-2

Joshua Kimmich pas shënimit të golit kundër Arsenalit, 17 prill 2024.

Bayern Munich shkëlqeu në ndeshjen e së mërkurës ndaj Arsenalit për të siguruar një vend në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Në një përballje të zjarrtë në Allianz Arena, Joshua Kimmich u bë heroi i Bayernit duke shënuar golin vendimtar, për ta dërguar skuadrën e tij drejt suksesit me një rezultat të përgjithshëm prej 3-2.

Pavarësisht largimit të parashikuar të trajnerit Thomas Tuchel në fund të sezonit, ata u treguan të përgatitur për të shkuar përpara.

 

Pas një barazimi në ndeshjen e parë në Emirates, Bayern tregoi se është i aftë të kontrollojë lojën.

Shënimet e mrekullueshme të Kimmich në pjesën e dytë treguan qartazi dominimin e Bayernit në fushën e lojës dhe aftësinë e tyre për të kontrolluar sulmet e Arsenalit.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika