Google me video të re prezanton dizajnin e Pixel 7

Pixel 7 do të prezantohet nga Google me datën 6 tetor, pjesa e brendshme do të jetë e ngjashme me Pixel-at e tjerë , ka vetëm disa ndryshime të vogla

Para dy ditësh Google lëshoi një video “teaser” ku nga kënde të shumta prezantohej dizajni i telefonit në ardhje Pixel 7 Pro me të tre ngjyrat me të cilat do të ofrohet.

Në rast se juve ju duket e çuditshme se pse versioni i thjeshtë i Pixel 7 u injorua dhe nuk pati videon e njëjtë, sot Google e postoi videon me stilin e njëjtë, por që tani shfaqet telefoni më i vogël, Pixel 7.

Edhe një herë, ka pamje me tre ngjyrat, të cilat në rastin e Pixel 7 zyrtarisht quhen Obsidian, Snow dhe Lemongrass, njofton Google.

Siç edhe mund ta dini nga “teaser-at” dhe rrjedhjet e informatave, Pixel 7 ka dizajnin e njëjtë me pajisjen më të madhe, dallimi i vetëm pos madhësisë është se ka një kamerë më pak në anën e pasme, për të cilën GSM Arena supozon se është një masë e uljes së kostos e cila synon të sigurojë se mund të arrijë pikën e çmimit të përfolur, e cila rastësisht flitet se mund të jetë e njëjtë me atë që Pixel 6 e kishte vitin e kaluar.

Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro do të bëhen zyrtare në ngjarjen speciale të Google me 6 tetor. Thuhet se pjesa e brendshme do të jetë shumë e ngjashme me “paraardhësit” e tyre, me një SoC të ri dhe me ndryshime të vogla, por jo diçka të dukshme.

 

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika