Grabitësit e armatosur dhe të maskuar vjedhin para në një lokal në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy persona të dyshuar të maskuar dhe nën kërcënimin e armës kanë grabitur para nga një lokal në Prishtinë

Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy persona të dyshuar të maskuar dhe nën kërcënimin e armës kanë grabitur para nga një lokal në Prishtinë.

Rastin në polici e kanë lajmëruar dy persona të tjerë.

Sipas raportit të policisë, grabitësit janë larguar në drejtim të panjohur.

“Dy ankuesit meshkuj kosovarë kanë deklaruar se nga dy persona të dyshuar me maska në kokë nën kërcënimin e armës kanë grabitur nga lokali një shumë parash, dhe janë larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raportin e PK-së.

Nuk raportohet për të lënduar. Rasti nën hetime.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika