Granit Shala synon titullin e Evropës, do të ndeshet kundër britanikut Joe Joyce

Granit Shala do të synojë titullin e Evropës ‘EBU’ në kategorinë e rëndë në boks.

Boksieri nga Kosova do të ndeshet me britanikun, Joe Joyce.

Kjo përballje do të zhvillohet më 14 prill.

Ndërsa, më 29 shkurt do të përcaktohet nëse meçi do të zhvillohet në Berlin ose Londër.

Shala ka 15 fitore dhe asnjë humbje si boksier profesionist.

Nga 15 fitoret pesë prej tyre i ka me nokaut.

27-vjeçari e zhvillon karrierën në Gjermani, por në rast të një triumfi ndaj Joyce mund ta vazhdojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika