Granit Xhaka pritet të largohet nga Arsenali

Largimi i Grabnit Xhakës në fund të sezonit është paralajmëruar nga ana e gazetarit të njohur të futbollit, Fabrizio Romano.

Ndonëse nuk mbetet një marrëveshje e finalizuar, Romano ka bërë të ditur se Bayer Leverkusen është në bisedime të avancuara lidhur me transferimin e Granit Xhaka. Siç tregon ai, shuma pritet të jetë 15 milionë euro.

“Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali në fund të sezonit. Nuk ka negociata për marrëveshjen e re dhe plan për ndarje në qershor. Bayer Leverkusen janë në bisedime të avancuara për nënshkrimin e tij – tarifë prej 15 milionë eurosh. Kuptoni se kushtet personale janë pothuajse të rëna dakord për një marrëveshje katërvjeçare – qershor 2027”, ka shkruar ai.

Ndërkaq, në një video në YouTube, Romano ka thënë se bisedimet e Xhakës për ta vazhduar kontratën me Arsenalin nuk kanë filluar asnjëherë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika