Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari-Zvicër

Zvicra e ka nisur jashtëzakonisht mirë Kampionatin Evropian që po mbahet në Gjermani.

“Helvetikët” triumfuan 1:3 ndaj Hungarisë në ndeshjen e cila u zhvillua në “RheinEnergieStadion” të Kolnit.

E Granit Xhaka pati një paraqitje fantastike, ashtu si tërë këtë sezon, shkruan Gazeta Express.

Këto janë disa nga statistikat e Xhakës:

Më së shumti prekje (99)

Shumica e pasimeve të përfunduara (79/88)

Më së shumti pasime në zonën e kundërshtarit (23)

Më së shumti raste të krijuara (4)

Më së shumti ndërhyrje (3)

100% duele ajrore të fituara (2/2)

86% duele të fituara (6/7)

Zvicra fiton bindshëm ndaj Hungarisë

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika